Programma “Pāra attiecību pilnveidošana pēc bērna piedzimšanas”

Programma jaunajiem vecākiem “Pāra attiecību pilnveidošana pēc bērna piedzimšanas”

Kam un kādu situāciju risināšanai paredzēta programma?

Programma paredzēta pāriem, kuriem jau ir bērns/-i un kuriem ir aktuāla savu attiecību kvalitāte un saturs. Vecāki, kuriem bērni piedzimuši nesen vai jau kādu ilgāku laiku atpakaļ, un kuri sastopas ar emocionālām grūtībām šajā periodā – savstarpējās attiecībās un, iespējams, arī attiecībās ar bērnu.

Vienam (vai abiem…) no jums vairs negribas nākt mājās. Ne no šā, ne no tā pēkšņi uzliesmo konflikti par it kā sīkumiem. Zūd dzīvesprieks. Nav vairs tā savstarpējā mīļuma, kas bija, kad jūs iepazināties un uzsākāt savas attiecības. Ir mīlēšanās problēmas. Jūs jūtiet, ka sākat emocionāli izdegt.

Var gadīties, ka viens no jums vai abi “noraujaties”. Iespējams, jūs esiet palaiduši rokas viens pret otru, varbūt arī bērns no tā ir cietis. Viens vai abi jūtiet, ka kaut kas nav kārtībā, bet neredzat, kā to var risināt.

Kāds ir programmas mērķis?

Programmai ir divi mērķi.

  1. Lai jūs abi saprastu un izjustu, ka var un kā var dzīvot emocionāli vieglāk un patīkamāk pāra attiecības arī tad, kad ir radies bērns.
  2. Lai jūsu bērnam būtu abi vecāki, un viņi būtu pēc iespējas harmoniskāki cilvēki.
Programmas saturs – kādus jautājumus risināsim?

Kā bērns ietekmē pāra attiecības? Kā vīrietis var atbalstīt sievieti pēc bērna piedzimšanas? Kā sieviete var atbalstīt vīrieti pēc bērna piedzimšanas? Laika plānošana ģimenē pēc bērna piedzimšanas. Seksualitāte un attiecību pilnveidošana pēc bērna piedzimšanas.

Trauksme un tās pārvaldīšana pāra attiecībās.

Sievietes ķermeņa izmaiņas pēc bērna piedzimšanas un māka tās pieņemt – gan pašai sievietei, gan vīrietim.

Biežākās vīrieša un sievietes problēmas pēc bērna piedzimšanas un to risināšana. Kopīgu jaunu ģimenes paradumu un rituālu izveide pēc bērna piedzimšanas. Abu vecāku pozitīvu identitāšu izveide un nostiprināšana ģimenē.

Kā abi vecāki var līdzvērtīgi iesaistīties bērna pilnvērtīgas attīstības sekmēšanā un vienlaicīgi saglabāt un pilnveidot arī savas attiecības?

Kas jāņem vērā?

Svarīgi – ierašanās kopā ar vīru/sievu, kopdzīves partneri/draugu/draudzeni, ar kuru kopā radies bērns,  ir ļoti vēlama.

Ja, gadījumā, bērnu nav kur atstāt pieskatīšanai un bērns ir pārvietojams ratiņos vai “ķengurā”, tad jūs viņu variet ņemt līdzi uz sesiju, un staigāsim visi kopā.

Jūs tiekat aicināti iepriekš sagatavot jums aktuālos jautājumus, pierakstīt un tos nekautrēties uzdot sesijas laikā.

Programmas norises laiks un kopējais apjoms

Vienas sesijas ilgums 1,5 stundas.

Programmas laikā kopā notiek 10 sesijas.